Ledová Praha 2023

06.02.2023

Pionýři navštívili Ledová města 2023

O víkendu v období pololetních prázdnin jsme vyrazili s dětmi na akci Ledová města 2023.

Jedná se o akci Pionýra, která je plná nabídek zajímavých zážitků, můžete navštívit různá muzea, památky, výstavy a pražské instituce. Měli jsme nově na výběr z 5 českých měst. My jsme si vybrali Prahu, která je pro tuto akci historicky typická.

V pátek jsme s dětmi navštívili Galerii ocelových figurín. Nejvíce se nám líbili sochy aut, do kterých jsme se mohli posadit a sochy superhrdinů Marvel. Ještě jsme navštívili Muzeum voskových figurín, kde holky nejvíce zaujala socha Jacoba ze Stmívání. Den jsme zakončili příjemnou procházkou večerní osvícenou Prahou, z Václaváku na Staroměstské náměstí kolem Orloje, historický Karlův most, a dokonce až na Petřín, kam jsme vyjeli lanovou dráhou.

V sobotu jsme absolvovali nádhernou prohlídku Národního divadla. Viděli jsme oponu od Vojtěcha Hynaise, dokonce nás pan průvodce vzal i na střechu Národního divadla, ze které je opravdu krásný výhled na Pražský hrad. Byli jsme se podívat na základní kameny Národního divadla, kde je i kámen ze Svatoboru. V místním bufetu jsme měli výborný oběd od našeho táborového kuchaře. Sobotní odpoledne jsme strávili v Království železnic, viděli jsme interaktivní malý železniční svět, stovky metrů kolejí, spousty modelů vlaků, aut, významných staveb, zažili jsme atmosféru střídání dne a noci, viděli jsme papírový model staré Prahy, a dokonce model nádraží v Sušici a hradu Rabí.

V sobotu v podvečer jsme navštívili 24. ročník koncertu Děti dětem. Atmosféra byla bombová. Součástí koncertu je tradiční předávání ocenění pro vítěze soutěže Sedmikvítek. My - PS Otava Sušice - jsme převzali Putovní pohár předsedy vlády za úspěch ve fotografické soutěži Clona. Ocenění nám udělalo ohromnou radost a je pro nás motivací v této soutěži uspět i letos.

V neděli dopoledne jsme navštívili Pražský hrad, kde největší zábavou pro děti bylo rozesmát Hradní stráž. A věřte nebo ne, povedlo se jim to, za pomocí písničky a společného tance.

Po poledni jsme vyrazili vláčkem zpět domů, dali si řízek s chlebem, hodnotili zážitky, a vraceli se domů unavení, ale spokojení a plní dojmů z právě zažitého dobrodružství.

Všichni jsme si společný prodloužený víkend neskutečně užili, zažili jsme zábavný program, skvělý koncert, kouzelné prostředí stověžaté Matičky Prahy a spousty legrace.

Už teď se těšíme na příští ročník.

PS Otava Sušice - Dibla a Karol 😊