Pohádkový les  

25.05.2019

Líbezná strašidýlka ovládla Luh

25.5. 2019 | 21. ročník | 870 návštěvníků | 10 stanovišť | 1 průtrž mračen | milion úsměvů

Poslední květnovou sobotu Pionýrská skupina Otava Sušice organizovala každoroční tradiční Pohádkový les v Luhu. Podtitul zněl Se strašidly do pohádkového lesa, a tak první strašidýlka jste mohli potkat již na startu. Každý soutěžící si zde vyzvedl průvodní list s kreslenou mapkou, která naznačovala, kde jaké strašidlo na trase naleznete. Za splněné úkoly na jednotlivých stanovištích účastníci sbírali do zmiňované mapky tematická razítka.

Bohužel necelou hodinu po zahájení celé akce se spustil nemilosrdný déšť. Na většině zúčastněných nebyla nit suchá, takže rázem nekapala voda ze šosu jen Vodníkovi. Ani Čarodějnice nenašla proti nevítané průtrži mračen vhodná kouzla. Ovšem nutno zdůraznit, že pionýři nejsou z cukru, a tak i přes nepřízeň počasí nebyl program přerušen. Svou statečnost prokázali děti i dospěláci z řad široké veřejnosti, protože většina účastníků svou strašidlovou trasu dokončila.

Mohli jste potkat tančící Víly u vody na květinovém paloučku, Upíra, dokonce Sněžného muže, který tak byl poprvé spatřen na Šumavě. Po hradbách se proháněla Bílá paní, své vysněné pyramidy hledaly egyptské Mumie. Strach jste museli překonat u Vlkodlaka a u Frankensteina se měl každý na pozoru. Pokud jste zbloudili z vyznačené trasy, pomohly Vám potulující se Bludičky. A všechna nasbíraná razítka Vám v cíli Čertíci proměnili v kolo štěstí a sladkou odměnu. A na památku domů si každý odnesl pohádkovou fotografii z báječného fotokoutku.

Děkujeme Vám všem za přízeň. I my věříme, že MÁ TO SMYSL!

Teta Pechy