Adventní Výlet do Bad Kötztingu

13.01.2024

Adventní výlet do Bad Kötztingu

Na stříbrnou neděli jsme se vydali za adventnímdobrodružstvím k našim sousedům do Německa. V deset ráno jsme naskákali do autobusu a vyrazili směr lázeňské město Bad Kötzting. Něco málo po půl dvanácté jsme dorazili do cílové destinace.

Před oficiální prohlídkou města jsme si udělali menší procházku alá Viki. Naše první zastávka byla vánoční trh, který byl sice ještě zavřený, ale to nám vůbec nevadilo. Naše kroky tedy směřovaly do krásného Kurparku, kde jsou různé dřevěné prolézačky. 

Kdo přijel čistý, odjel špinavý, až tak moc se nám tam líbilo. Prošli jsme si také kousek sluneční soustavy, která vede přes park. Poté jsme se potkali s paní Karolou, která je ředitelka marketingového oddělení města. Paní Karola nám řekla něco o historii města a zavedla nás na výstavu panenek a medvídků. Paní Eva zde měla i 60 let starou Barbie panenku. Po návštěvě výstavy jsme se vydali na vánoční trhy, kde jsme dostali jako pozornost Bratwurst, přivítal nás dokonce samotný pan starosta. Dostali jsme možnost i vystupování na podiu. Střihli jsme si tam dvě naše oblíbené táborové písničky. 

A na závěr dne už jsme jen počkali na světýlka na trhách a vyrazili domů. Všem se výlet moc líbil a těšíme se, až nás také někdy navštíví z BadKötztingu v Sušici.

Karol "Kudrlina"