Jsem pionýr, jsem vidět

Reprezentace - pohádkový les

Líbezná strašidla ovládla Luh v Sušici

25.5. 2019 | 21. ročník | 870 návštěvníků | 10 stanovišť | 1 průtrž mračen | milion úsměvů

Poslední květnovou sobotu Pionýrská skupina Otava Sušice organizovala každoroční tradiční Pohádkový les v Luhu. Podtitul zněl Se strašidly do pohádkového lesa, a tak první strašidýlka jste mohli potkat již na startu. Každý soutěžící si zde vyzvedl průvodní list s kreslenou mapkou, která naznačovala, kde jaké strašidlo na trase naleznete. Za splněné úkoly na jednotlivých stanovištích účastníci sbírali do zmiňované mapky tematická razítka.

Bohužel necelou hodinu po zahájení celé akce se spustil nemilosrdný déšť. Na většině zúčastněných nebyla nit suchá, takže rázem nekapala voda ze šosu jen Vodníkovi. Ani Čarodějnice nenašla proti nevítané průtrži mračen vhodná kouzla. Ovšem nutno zdůraznit, že pionýři nejsou z cukru, a tak i přes nepřízeň počasí nebyl program přerušen. Svou statečnost prokázali děti i dospěláci z řad široké veřejnosti, protože většina účastníků svou strašidlovou trasu dokončila.

Mohli jste potkat tančící Víly u vody na květinovém paloučku, Upíra, dokonce Sněžného muže, který tak byl poprvé spatřen na Šumavě. Po hradbách se proháněla Bílá paní, své vysněné pyramidy hledaly egyptské Mumie. Strach jste museli překonat u Vlkodlaka a u Frankensteina se měl každý na pozoru. Pokud jste zbloudili z vyznačené trasy, pomohly Vám potulující se Bludičky. A všechna nasbíraná razítka Vám v cíli Čertíci proměnili v kolo štěstí a sladkou odměnu. A na památku domů si každý odnesl pohádkovou fotografii z báječného fotokoutku.

Děkujeme Vám všem za přízeň. I my věříme, že MÁ TO SMYSL!

Teta Pechy

Reportáž - rozsvícení pionýrského vánočního stromečku

Dne 27. 11. jsme si na pionýrské schůzce vyráběli různé vánoční ozdoby na stromeček. Obmotávali jsme polystyrenové koule vlnou různých barev. Měli jsme také malé květináčky, ty jsme nabarvili barevnými akrylovými barvami a udělali z nich zvonečky.

O týden později což bylo 4. 12., jsme všichni ze sušické skupiny pionýrů oslavili příchod Vánoc. Pozvali jsme naše rodiče i naše babičky, dědečky a všechny naše příbuzné. V tento den jsme stihli hodně zajímavých věcí.

Jako první jsme si venku ozdobili námi vyrobenými ozdobami náš pionýrský vánoční stromeček, který stál venku před Klubovnou. Když byl stromeček ozdoben, tak jsme ho společně rozsvítili. Venku jsme pobyli ještě nějakou chvíli a všichni jsme si rozdali prskavky a slavili přicházející vánoční čas. Když už prskavky byly vyprskané, tak jsme šli zpět do tepla a uvařili si punč. Protože v naší pionýrské skupině jsou děti i malé dětičky, tak se vařil nealkoholický punč a svařák. Když jsme všichni vypili lahodný voňavý nápoj, tak jsme si zazpívali tradiční vánoční koledy.

Při našem odchodu si každý musel povinně vzít barborky, aby mu do Vánoc vykvetly. Tato naše schůzka byla jedinečná a okouzlující, přijďte se k nám přesvědčit, budeme rádi za každou novou tvář v naší pionýrské skupině Otava v Sušici.

Autor: Amálie Brejchová

PS Otava Sušice